XII Batizado e Troca de Cordas

1

W dniach 27-29 czerwca 2014 w Stalowej Woli odbyło się 12. Batizado e Troca de Cordas naszej grupy. Wzięli w nim udział Capoeristas trenujący w Companhia Pernas Pro Ar w całej Polsce – razem około 180 osób. Była to doskonała okazja do spotkania się w tak szerokim gronie przyjaciół. Weekend był wypełniony treningami prowadzonymi przez zaproszonych gości z Polski, Niemiec i Brazylii. W niedzielę natomiast odbyła się ceremonia przyznania nowych stopni.

Dla Companhia Pernas Pro Ar było to wyjątkowe wydarzenie z jeszcze jednego powodu: po raz pierwszy od kilku lat ceremonia Batizado e Troca de Cordas była łączona dla sekcji z całej Polski. Dzięki temu wydarzenie to było większe, a osoby, które zwykle rzadko się widują z powodu dzielących je odległości mogły się spotkać i wymienić doświadczeniami. Także energia wygenerowana przez tak dużą liczbę różnych Capoeristas jest nie do przecenienia.

Wśród zaproszonych, oprócz Mestre Porquinho, jednego z założycieli Companhia Pernas Pro Ar, znaleźli się także: przyjaciel naszej grupy, Contra-Mestre Galo z grupy Ie Galo Cantou, Professor Guaru (Malta Capoeira), Professor Thiago Santos (Senzala dos Santos) oraz Instrutores z CPPA – Ovo, Vareta i Igor. Prowadzili oni treningi Capoeira zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Były one różnorodne, gdyż prowadzący wywodzili się ze szkół praktykujących różne style – to sprawiło, że treningi były niecodzienne i interesujące. Trenujący mieli także okazję poczuć na własnej skórze energię Puxada de Rede, co jest rzadkością.

Po niedzielnej ceremonii polska Companhia wzbogaciła się o pierwszych Instrutores – Marinheiro ze Stalowej Woli, Bode i Ponta Preta z Poznania oraz Ossada z Łodzi otrzymali zielone sznury. Polska kadra rośnie w siłę.

Mimo wielu kilometrów dzielących nas od Stalowej Woli, na 12. Batizado nie zabrakło także i szczecińskich Capoeristas, dumnie reprezentujących nasze miasto. Wielu wróciło do domu z nowymi stopniami, w tym trenerzy szczecińskiej sekcji: Graduados D’Artagnan i Barbante. Otrzymali oni niebiesko-zielone sznury.

2

Comments are closed.