O nas

Centrum Capoeira Szczecin jest najstarszą sekcją capoeira w naszym mieście. Od początku istnienia działamy w ramach międzynarodowej grupy Companhia Pernas Pro Ar. Rdzeń naszej sekcji stanowi grupa doświadczonych capoeiristas, którzy uczestniczą regularnie w szkoleniach i obozach w Polsce i za granicą, wciąż poszerzając swoją wiedzę i umiejętności. Nasza kadra posiada uprawnienia instruktorów rekreacji ruchowej, oraz bogate doświadczenie nie tylko w capoeira, ale również w innych sztukach walki, dyscyplinach sportu oraz tematach pokrewnych sportowi ( np dietetyce ). Wiedzę tą wykorzystujemy w czasie zajęć i zawsze staramy się przekazywać naszym uczniom.

W czasie treningu kładziemy nacisk na równomierny rozwój trenujących, skupiamy się nie tylko na aspekcie fizycznym. Uczymy także języka portugalskiego, gry na tradycyjnych dla capoeira instrumentach, oraz przekazujemy wiedzę na temat Brazylii.

Treningi prowadzimy w różnych grupach zaawansowania, tak aby w sposób stopniowy i usystematyzowany nauczać capoeira. Zaczynamy zawsze od zbudowania solidnych podstaw, które sprawiają, że nauka bardziej zaawansowanych technik jest bezpieczniejsza i łatwiejsza.

Od blisko pięciu lat prowadzimy treningi dla dzieci i chcemy zainteresować je tym wspaniałym sportem oraz przygotować tak, aby w przyszłości były nie tylko lepszymi capoeiristas ale też lepszymi ludźmi.

Od 2011 roku nasza siedziba znajduje się przy ulicy Szerokiej 63, gdzie posiadamy akademię capoeira wzorem tych z Brazylii.

Comments are closed.