Companhia Pernas Pro Ar

front

Nazwa ta została nadana pod wpływem wszystkiego, czego doświadczyli w ciągu dwunastu lat trenowania Capoeira. ”Pernas Pro Ar” (”nogami do góry”) jest innym, nietypowym sposobem patrzenia na świat. Możliwość pokonywania życiowych przeszkód, samodoskonalenia się, pracy z ludźmi za pomocą Capoeira – to wszystko miało wpływ na wybór tej właśnie nazwy.

Już od trzynastu lat, dzień w dzień, założyciele Companhia Pernas Pro Ar urzeczywistniają te idee poprzez pracę z dziećmi oraz nastolatkami z biednych rodzin, którzy nie mają finansowych możliwości na uprawianie jakiegokolwiek sportu. Dzięki temu dzieci ulicy mają szansę na lepsze życie. Stowarzyszenie Companhia Pernas Pro Ar uczestniczy w projektach socjalnych dla dzieci organizowanych przez brazylijski rząd (Projeto Curumim) oraz własnych (Projeto Escolar, Projeto Espaço-ONG) pomagając prostować zawiłe ścieżki życia dzisiejszej młodzieży.

Główni nauczyciele Companhia Pernas Pro Ar:

Brazylia – Mestre Boca de Peixe
Niemcy – Mestre Porquinho

Logo wzorowane jest na rysunkach artysty o pseudonimie Carybé.
Logo CPPA

logo-cppa_bez-ramki2.png

Grupa Companhia Pernas Pro Ar działa w sześciu państwach: Brazylii, Polsce, Niemczech, Grecji, Syrii i Bułgarii. Od 2001 roku w Polsce uczy się ponad trzysta osób w kilku miastach: Szczecinie, Łodzi, Opolu, Poznaniu, Stalowej Woli, Piotrkowie Trybunalskim, Zgierzu, Policach, Gryfinie i Wrocławiu.

Pokaż Companhia Pernas Pro Ar Polonia na większej mapie

W lipcu 2003 roku odbyło się pierwsze polskie Batizado naszej grupy.

Zasady CPPA

Gradacja

Gradacja dzieci

Biuletyn elektroniczny CPPA:

GRUDZIEŃ 2009

LISTOPAD 2009

PAŹDZIERNIK 2009

SIERPIEŃ 2009

LIPIEC 2009

CZERWIEC 2009

MAJ 2009

KWIECIEŃ 2009

MARZEC 2009

Dodaj komentarz