Czego się spodziewać.

Jak w większości sekcji capoeira, tak i u nas dołączyć do grupy trenujących można w każdym momencie. Podobnie sprawa ma się, jeśli miałeś przerwę, gdy tylko znów znajdziesz czas i ochotę na treningi po prostu przyjdź.

Nie da się ukryć, że miesiącach takich jak : wrzesień, październik, styczeń i luty spodziewamy się największej ilości początkujących i najłatwiej będzie Ci rozpocząć. Jeśli przychodzisz na trening spodziewaj się, że dla sporej części ćwiczących nie jest to pierwszy trening – wykorzystaj to obserwując zachowanie innych, będziesz uczył się szybciej.

Jak się uszykować, co zabrać?

Na pierwszy trening nie musisz mieć specjalnego stroju, wystarczy dres, który nie ogranicza ruchów, lub ewentualnie krótkie spodenki oraz koszulka. Ćwiczymy na boso, więc o buty nie musisz się martwić. Na pierwszy trening nie zapomnij czegoś do picia, polecamy wodę niegazowaną lub napój izotoniczny ( nie mylić z energetyczny! )

Jak wygląda trening?

Trening rozpoczyna się zawsze od rozgrzewki, potem możesz spodziewać się treningu technik capoeira, które mogą być wykonywane indywidualnie, w  parach, w grupach oraz innych – nie da się opisać wszystkich form treningu capoeira. Zaskoczony możesz być tym, że prócz treningu fizycznego część treningu może być poświęcona nauce muzyki, gry na instrumentach i śpiewu piosenek capoeira.
Często trening kończy się roda de capoiera, czyli miejscem, gdzie wszystkie trenowane elementy zbieramy w całość. Ćwiczący ustawiają okrąg, osoby bardziej zaawansowane ustawiają się w linii z instrumentami. Rozpoczynają grać i jedna osoba zaczyna śpiewać, osoby stojące w okręgu mają za zadanie klaskać i śpiewać. Dwie osoby wewnątrz kręgu wykonują grę/walkę w capoeira, Ty też możesz do niej dołączyć zamieniając jednego z nich.

Po tym krótkim wstępie sprawdź grafik treningów ( w menu na górze ), widzimy się na sali.

Comments are closed.