Batizado e Troca de Cordas Szczecin 2013 – podsumowanie

DSC_732428 września w Szczecinie odbyło się Batizado e Troca de Cordas – dla trenujących Capoeira w polskim odłamie grupy Companhia Pernas Pro Ar najważniejsze w roku wydarzenie. Tego dnia nowi adepci otrzymali swoje pierwsze, białe Cordas – sznury oznaczające, że stali się już pełnoprawnymi członkami grupy. Wielu innych natomiast odebrało kolejne, kolorowe sznury markujące ich postępy w tej sztuce walki i zaangażowanie w treningi. Także najmłodsi wzięli udział w ceremonii zmiany sznurów; kolory w ich wypadku są jednak uzależnione od wieku.
Wydarzenie to połączone było z ogólnopolskimi warsztatami z udziałem wielu ciekawych postaci ze świata Capoeira. Zaproszeni goście z Niemiec podczas treningów odbywających się na przestrzennej sali Publicznej Szkoły Podstawowej w Bezrzeczu starali się przekazać polskim adeptom część ich umiejętności i wiedzy będących wynikiem wieloletniego kontaktu z tą sztuką walki. Była to doskonała okazja, aby poznać odmienne style gry Capoeira, a także zbliżyć się do kultury brazylijskiej. Wśród różnorodnych treningów nie zabrakło także tych skierowanych do dzieci, które mogły w pogodnej atmosferze, poprzez gry i zabawy, rozwinąć swoje zdolności pod okiem doświadczonych trenerów.
Na Batizado e Troca de Cordas przyjechali entuzjaści Capoeira z całej Polski. To coroczne wydarzenie niezmiennie cieszy się zainteresowaniem zarówno trenujących, jak i ich rodzin oraz znajomych, chcących przekonać się, co tak magnetycznego jest w Capoeira. Ceremonia rozdania sznurów, otwarta dla widowni, także i w tym roku była chętnie oglądana, szczególnie przez dumnych rodziców trenujących dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:
Galeria – Anjo
Galeria – Pontinha

Social tagging:

Comments are closed.