Spróbuj Capoeira za darmo!

„Capoeira jest wszystkim, to wielka misja, to taniec, to wojna i miłość. Capoeira to szum lasu i groźne odgłosy burzy. Niektórzy mówią, że Capoeira jest dla cyrkowców a Capoeira jest dla wszystkich.”
Mestre Porquinho

W najbliższy weekend do Szczecina gościć będą najlepsi gracze capoeira z całej Polski, oraz instruktorzy capoeira z wieloletnim doświadczeniem.
Głównym gościem będzie Mestre Porquinho – brazylijczyk od ponad 25 lat trenujący capoeira, od kilkunastu lat nauczający tej sztuki walki na całym świecie.

Chcieliśmy serdecznie zaprosić wszystkich, którzy dotąd nie mieli okazji trenować w naszym klubie, aby ZA DARMO uczestniczyli w warsztatach capoeira prowadzonych przez zaproszonych przez nas gości.

Przez 2 dni będziecie mogli nie tylko dowiedzieć sie czym jest capoeira, potrenować ale również obejrzeć zawody, w których gracze capoeira rywalizować będą o miano najlepszego gracza capoeira w Polsce.

Warsztaty rozpoczniemy na Jasnych Błoniach o godzinie 12. Jest to symboliczne miejsce dla szczecińskiej capoeira – blisko 15 lat temu pierwsi adepci capoeira spotykali się właśnie tam, aby wspólnie trenować.
Będziecie mogli obejrzeć tam roda de capoeira, kwintesencję tego czym jest capoeira – walkę, muzykę, taniec i brazylijską energię.

Później, od godziny 17 w hali Młodzieżowego centrum sportu przy ul. Narutowicza 17 będziecie mogli wziąć udział w swoim pierwszym treningu capoeira.

W niedzielę od rana zapraszamy was na widownię Hali Miejskiej przy ul. Twardowskiego na „3 Ogólnopolskie Zawody Capoeira – Jogos Poloneses”, które zaczną się o 10 rano. Dla widowni prócz możliwości podziwiania świetnej capoeira przewidzieliśmy różne atrakcje oraz nagrody.

Gdy skończymy zawody około godziny 15 ponownie będzie okazja aby potrenować capoeira pod okiem zaproszonych gości. Wszystko to potrwa do godziny 18.

Harmonogram
Sobota:
12:00 – Roda de capoeira, Jasne Błonia
17:00 – Treningi capoeira, Hala Mosrir ul Narutowicza

Niedziela:
10:00 – Zawody capoeira, Hala Miejska, ul Twardowskiego
15:00 – Treningi capoeira, Hala Miejska, ul Twardowskiego

Comments are closed.