Reunião Capoeira Kielce 2014

W miniony weekend w Kielcach odbyło się Reunião Capoeira – zjazd sekcji CPPA, w którym wzięli udział trenujący pod skrzydłami naszej grupy z wielu polskich miast, w tym również ze Szczecina. Było to spotkanie mające na celu zacieśnienie więzi pomiędzy przyjaciółmi mieszkającymi często wiele kilometrów od siebie, lecz połączonych wspólną pasją i oddaniem grupie Companhia Pernas Pro Ar.

Podczas tego wydarzenia duży nacisk położony był na poznanie innych elementów kultury brazylijskiej, w której tak mocno zakorzeniona jest Capoeira. Jest to ważne, ponieważ znajomość socjalno-kulturowego kontekstu, w jakim osadzona jest Capoeira, pomaga lepiej zrozumieć tę sztukę walki i związany z nią styl życia. To także poszerzający horyzonty powiew świeżości, z którym nie mamy do czynienia podczas regularnych treningów.

Prowadzący z Kielc przygotowali dla uczestników lekcje brazylijskiego tańca towarzyskiego – Forro. Jego nazwa pochodzi od angielskiego zwrotu „for all”, czyli „dla wszystkich”, co odzwierciedla jego przeznaczenie – każdy może nauczyć się podstawowego kroku, co pozwala już na dobrą zabawę. Polscy Graduados oraz Instrutores mieli także okazję poznać podstawy Batucada – brazylijskiej orkiestry perkusyjnej.

Dziękujemy organizatorom za tak udany weekend. Teraz pełni nowej energii i zapału możemy kontynuować swoją drogę w Capoeira.

Axe!

 

 

 

 

Comments are closed.