Podsumowanie Jogos Poloneses 2014

Tegoroczne zawody odbyły się 18 stycznia w hali Szkół Salezjańskich przy ul Ku Słońcu 124. Tym razem ponad 80 zawodników rywalizowało w 5 kategoriach, w tym 2 dziecięcych. Każdy z graczy musiał wykazać się umiejętnością gry w rytmach Benguela i Sao Bento Grande, kilkukrotnie grając z innymi uczestnikami.

Głównym sędzią zawodów był Mestre Porquinho, oraz Graduado Guerreiro, który wspierał go sędziowaniu i protokołowaniu wyników. Dziekujemy również wszystkim, którzy mimo, że sami nie brali udziału w zawodach  przybyli na nie i pomogli nam tworzyć niesamowitą energię wewnątrz roda.

Rozgrywki rozpoczęliśmy o 9:30 rano, tradycyjnym już półgodzinnym poślizgiem :). Pierwszymi, którzy zagrali o miano najlepszego gracza w Polsce były dzieci do lat 8. Zupełnie zdawał się nie robić na nich wrażenia tłum rodziców na widowni, jak i liczna grupa starszych capoeiristas tworzących dla nich roda. Kopnięcia, uniki i akrobacja, wszystko dla nich toczyło się w ramach dobrej zabawy, którą capoeira być powinna. Na koniec każdy z młodych uczestników otrzymał od Mestre Porquinho dyplom i medal za uczestnictwo. Najlepsi wspięli się na trzy stopnie podium, oraz otrzymali dodatkowo nagrody ufundowane przez Centrum Capoeira oraz sponsorów.
Po rozdaniu dziecięcych dyplomów i medali przeszliśmy do kategorii A,B i C, zawody zaczęły nabierać nowego tempa, gdyż dorośli mieli możliwość zaprezentowania się w 2 rytmach, oraz przy wydłużonym czasie gry. Widownia zgromadzona już na kategoriach dziecięcych wyraźnie zainteresowała się również starszymi i postanowiła spędzić z nami całą sobotę. Specjalnie dla nich w przerwach przeprowadzane były konkursy wiedzy, gdy na atabaque, a nagrodami były między innymi wejściówki do Baltica Wellness & Spa , oraz Fitness Calypso. W każdej z kategorii zwycięzca był niekwestionowanie najbardziej wszechstronnie grającym capoeirista. Ich gry były wysoko punktowane, głównie przez umiejętność dostosowania swojej gry pod konkretnego przeciwnika. Mestre Porquinho podkreślał po raz kolejny, że w czasie zawodów należało pamiętać, że nazwą zawodów w capoeira są „Jogos” ( z portugalskiego gry ).

Poniżej przedstawiamy wyniki zawodów w poszczególnych kategoriach.
Wszystkim serdecznie gratulujemy, życzymy wytrwałości i mocy do treningów i zapraszamy na następną edycję:)

Kategoria Crianca 1

1 Tomasz Urbaniak – Uncao Capoeira Gniezno
2 Hanna Świdurska – Uncao Capoeira Gniezno
3 Wojciech Drozd – CPPA Opole

Kategoria Crianca 2

1 Eryk Stupczyński – Uncao Capoeira Gniezno
2 Wojciech Jadczak – CPPA Opole
3 Julia Smereczyńska – CPPA Opole

Kategoria C

1 Ondas Do Mar – Maja Kaczmarek – CPPA Szczecin
2 Sorrisa – Karolina Kolanek – CPPA Opole
3 Estudante – Paweł Żak – CPPA Opole

Kategoria B

1 Pica Pau – Patryk Chabros – CPPA Szczecin
2 Roobocop – Tomasz Kaźmierczak – CPPA Łódź
3 Dourado – Jakub Korzelch – CPPA Opole

Kategoria A

1 – Bicho De Pe – Krystian Głąb – CPPA Opole
2 – Pedido – Błażej Kurdziel – CPPA Opole
3 – Marinhero – Jacek Wojciechowski – CPPA Stalowa Wola

Dziękujemy również sponsorom, dzięki którym to wydarzenie mogło się odbyć. W szczególności firmom Mercedes-Benz Mojsiuk, BLStream , oraz Asko-Tech.

Zapraszamy do obejrzenia GALERII.

Comments are closed.