Regulamin III Jogos Poloneses

KATEGORIE ZAWODÓW:

C: Corda branca, branca-amarela e corda amarela ( 0, 1, 2 stopień w danej grupie )
B: amarela-laranja e laranja (  3,4 stopień w danej grupie )
A: Monitores e Graduados  (  5 i wyższy stopień w danej grupie )
Crianca 1: do 8 lat
Crianca 2: ukończone 9 lat i więcej

Kategorie mogą zostać połączone ze sobą jeśli liczba osób będzie niewystarczająca do ich rozegrania (8 osób). Trener zgłaszający może zakwalifikować gracza do kategorii wyżej.

Gracze rozegrają po dwie gry rytmu Benguela i Sao Bento Grande de Mestre Bimba o długości trwania zależnie od kategorii:

Sao Bento Grande de Mestre Bimba:
Kategoria A: 60 sek
Kategoria B: 50 sek
Kategoria C: 40 sek

Benguela
Kategoria A: 75 sek
Kategoria B: 50 sek
Kategoria C: 40 sek

Angola ( finał kategorii A )
Kategoria A: 90 sek

Po rundzie eliminacyjnej w przypadku licznych grup dla pierwszych 8 osób może zostać rozegrana runda finałowa ( składająca się z kolejnych 2 rund gier Benguela i Sao Bento Grande de Mestre Bimba oraz w kategorii A – Angola ).

UBIÓR:

Każdy z graczy musi być ubrany w grupowe abada oraz koszulkę z zawodów (dostarczoną przez organizatora).

ZASADY:

Wszyscy uczestnicy muszą przestrzegać następujących zasad:

Wchodzić do roda neutralną technika (Au, role, itp.) W Jogo de Sao Bento Grande zachować i poruszać się ginga. Zabronione są uderzenia rękoma. Podczas gier należy zachowywać się godnie, sportowo oraz podać rękę drugiemu graczowi przed i po grze.

Gracze będą oceniani pod względem:

– Poprawności stylu gry do danego rytmu – Prezentacji stylu Capoeira Contemporanea z uwzględnieniem charakterystycznego stylu reprezentowanej grupy.
– Kreatywności
– Dominacji w grze
– Efektowności
– Strategii i sprytu

Niedozwolone jest uszkodzenie drugiego gracza, w przypadku, gdy gra nie może zostać dokończona z powodu urazu spowodowanego przez drugiego gracza obydwaj otrzymują 0 punktów.

PUNKTACJA:

Jogo jest oceniane przez sędziów. W ramach jednej gry oceniani będą obaj gracze w skali 0-5 pkt, oraz ich wspólna gra 0-5 pkt. Wynik gracza to suma jego punktów oraz punktów za wspólną grę. Przy ocenie przez większą ilość sędziów wyciągana jest średnia z ich oceny.

Comments are closed.