Mieć miejsce, gdzie zawsze spotkać się ze znajomymi i poćwiczyć wspólnie capoeira,
to dla wielu capoeiristas marzenie, dla nas codzienność.
Akademia capoeira przy ul Szerokiej 63 to jedyne w naszym mieście, a także jedno z niewielu w Polsce, miejsce, gdzie przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu można ćwiczyć capoeira.
Naszą nową Akademię otworzyliśmy w marcu 2012 roku. Początkowo sala miała około 120m², dzięki dużemu zainteresowaniu i zaangażowaniu osób trenujących mogliśmy już w listopadzie przenieść się do sąsiedniego budynku, gdzie mamy do dyspozycji blisko 200m². Od tego czasu nieprzerwanie dbamy o jej rozwój, dzięki czemu warunki do trenowania capoeira z każdym rokiem poprawiają się. Niepozorny budynek kryje ponad 100 m² maty do treningów, znajdziecie tutaj wiele osób ćwiczących capoeira, chętnych do dzielenia się swoją wiedzą.
W naszej akademii znajdziecie:
- Odpowiedni sprzęt do ćwiczeń. Aby trenować wydajnie i bezpiecznie warto mieć do tego odpowiednie warunki. Na sali mamy materace, tarcze, maty, ciężary oraz wiele innych przyrządów, które staramy się wykorzystywać jeśli uważamy, że mogą nas wspomóc w treningu capoeira.
- Instrumenty muzyczne, niezbędne aby móc rozwijać się w muzycznej części capoeira. Berimbaus, atabaques, pandeiros, agogos – to wszystko mamy na miejscu i jest dostępne dla wszystkich trenujących.
- Książki, gazety, artykuły, zdjęcia, płyty z muzyką – prawdziwa pasja do capoeira wykracza daleko poza trening fizyczny. O capoeira jej historii i filozofii można, a nawet należy czytać. Posiadamy materiały zarówno w języku polskim jak i w oryginale – po portugalsku 🙂
- Akademia to też miejsce, gdzie po wyczerpujących treningach, lub przy specjalnych okazjach możemy się spotkać w gronie przyjaciół i po prostu odpocząć. Na parkingu przez akademią organizujemy grille lub ogniska, w środku można zrobić dyskotekę, projekcję filmu lub szkolenie.
Historia
Pierwsza akademia capoeira została założona przez Mestre Bimba w Salvador da Bahia. Od tego czasu akademie capoeira powstawały na całym świecie w Polsce jest ich w tym momencie kilkanaście. W Szczecinie pierwszą akademię próbowaliśmy otworzyć już w maju 2005 roku przy ulicy Białowieskiej 1. Niestety – głównie z powodu braku doświadczenia i złej organizacji, mimo ogromnego zaangażowania capoeiristas została zamknięta w grudniu tego samego roku.